Fruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteelt
Menu
  • home
  • Over ons
  • Vacatures
    • Bedrijfsleider Koelbedrijf Van den Brink week 2024-50
  • FruitteeltMarktplaats
  • Fruitbeurs
  • BedrijvenGids
    • Reportages (bedrijven A-D)
      • Agracool
      • Bayer
      • Bespaar Maatschappij
      • BMS Micro-Nutrients
      • Van Deurzen Heftrucks
    • Reportages (bedrijven E-J)
      • FruitSecurity
      • fruitsecurity2
      • Frutec
      • GroenLeven
      • Genap
      • Huiskamp Sapmobiel
    • Reportages (bedrijven K-P)
      • Limgroup
      • Vruchtboomkwekerij Van Montfoort
      • Van der Linden Fruitteelt Machines
      • St. Middelkoop B.V.
      • Motrac
      • Munckhof
      • Oxin Growers
    • Reportages (bedrijven R-Z)
      • Syngenta
      • VGB Watertechniek
      • Van Welie Metaal
      • Van Iperen
      • ZHE Trading
    • Diverse reportages
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
    • Aanmelden
    • Nieuwsbrieven 2025
    • Nieuwsbrieven 2024
    • Nieuwsbrieven 2023
    • Nieuwsbrieven 2022
    • Nieuwsbrieven 2021
    • Nieuwsbrieven 2020
    • Nieuwsbrieven 2019
    • Nieuwsbrieven 2018
    • Nieuwsbrieven 2017
  • Contact
  • Disclaimer
    • AVG

Fruitteelt beurs

  • Te koop 450 zeer goede Boompalen
  • Opwindapparaat
  • Palletdrager
  • grote oogst dek je in te koop
  • gevraagd oude maar hele voorraadkisten bakken voor verwegistan
  • Te koop 200 zware grondankers
  • beton palen 3 meter 7 dik houten palen 3 meter van 7 tot 10 dik
  • Berti BF-95 versnipperaar / klepelmaaier
  • Stro hakselaar kleine baaltjes.
Meer fruitteelt beurs

Fruitteelt marktplaats

  • Gebruikte pluktrein trekkers
  • 3 punts blowerspuitjes
  • Maaier 120cm
  • Rotorschoffelmachine , Rijenfrees
  • Plantgaten / Paalgaten Boormachine
  • Hydraulische Oprijkar
  • BCS Traktor Sprit 70
  • Olmi 4-kops bladblazer te koop
  • Plukkarren
Meer marktplaats
Fruitteler het haasje

VDLkoppenzaag

Fruitteler het haasje

Publicatiedatum 4 februari 2023 (nieuwsbrief 2023-05)

Fruitteler het haasje

Vorig jaar heeft de minister Van der Wal voor drie provincies, Groningen, Utrecht en Limburg, een afschotverbod afgekondigd voor hazen. Volgens telling van Sovon, de vereniging van vogeltellers, zou het slecht gaan met de stand van de hazen. Maar dat is in Noord Limburg zeker niet het geval. Voor Huub Cremers in Blitterswijck (L) zijn de gevolgen enorm, zoals te zien is in dit filmpje. Veel appelbomen hebben, binnen één week tijd, vraatschade opgelopen. Vooralsnog is dat aan een zijde van de stam, maar Cremers vreest het ergste. “Als dat doorgaat, rondom de stam, zijn al die bomen ten dode opgeschreven.”

 

Graven van hoogwatergeul
Ook twee jaar geleden had Cremers veel schade door hazen. “In dat jaar is de situatie volledig veranderd. Daarvoor had ik geen noemenswaardige schade. Maar dat jaar zijn ze hier gaan graven en hebben een hoogwatergeul aangelegd, grenzend aan mijn boomgaard. Er is toen ongeveer honderd ha afgegraven. Dat heeft veel hazen mijn boomgaard ingejaagd. Met een warmtecamera spotten we toen dertig of veertig hazen op een perceel van 3 ha. Die hebben veel bomen rondom kaal geschild. Ondanks dat we er toen wel een aantal hebben afgeschoten, had ik toch een schadepost van twintigduizend euro.”

 

200 hazen!
Cremers is ten einde raad. Hij vreest dat de schade dit jaar nog hoger zal worden. “Vorig jaar hadden we nauwelijks schade. Door de overstromingen zijn veel hazen verdronken. Het mooie, droge weer van 2022 was echter perfect voor ze. Ze hebben flink gefokt. Met de warmtecamera legden we meer dan 200 hazen in ons jachtgebied van 400 ha vast!
Normaal gesproken zouden dat 100 hazen moeten zijn. Dan hebben ze allemaal voldoende te eten en veroorzaken ze bijna geen schade.”
De boomgaard van Cremers bleek een waar feestterrein voor de hazen. “Volgens de jagers zijn er ‘s nachts in mijn boomgaard van 2,7 ha wel 47 hazen gespot! Dat is toch niet normaal?”

 

Afrastering
Zijn grote ergernis is dat de instanties hun handen er vanaf lijken te trekken. “Ik heb al bij de Provincie en het ministerie aan de bel getrokken. Dan krijg je als antwoord dat je maar een afrastering moet neerzetten. Maar dat kan helemaal niet! Dan kan ik er ook niet meer met mijn machines in! Bovendien kunnen dan ook de dassen en vossen er niet meer in, die de woelmuizen bestrijden.”
Vergoeding vanuit het faunaschadefonds lijkt nihil. Cremers: “Dat heb ik twee jaar geleden ook geprobeerd. Ik heb toen de schade officieel laten taxeren en die stelde die twintigduizend euro vast. Maar uitbetalen, ho maar. Je kunt er niets mee. Hopelijk gaat de provincie er nu anders naar kijken, en komt er alsnog een oplossing.”

 

Tekst: Andrea Disco
Beeld: Ger Wijnhoven

 

Fruitteler het haasje
Fruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Fruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasjeFruitteler het haasje
Tweets door @Fruitteelt_onl

Fruitteelt ook op