Kom in de Kas 2024 weer een mooi feest
Publicatiedatum 13 april 2024 (nieuwsbrief 2024-15)
Kom in de Kas 2024 een mooi feest
Kom in de Kas 2024, afgelopen weekend, was zoals ieder jaar weer een feest! Verspreid over het land mocht de glastuinbouw ongeveer 168.000 bezoekers verwelkomen. Geholpen door het mooie weer brachten, volgens schatting van Radboud Vorage van Greenport Gelderland, 1500 van hen zaterdag een bezoek aan de aardbeienkas van Jan van Genderen, van Royal Berry in Bemmel. Het feest begon met een ontbijt in de kas, voor alle tuinbouwondernemers en -bedrijven van Greenport Arnhem – Nijmegen. Voor deze regio gaf de burgemeester van de gemeente Lingewaard samen met een gedeputeerde het startschot.
Aardbeienijsje
Vanaf het begin was het druk met belangstellende bezoekers. Ze stelden veel vragen over de teelt. De nieuwste technieken in deze moderne kas, zoals de Entomatic en de UV-c meeldauwbestrijder, kregen volop aandacht. Er werd gesmuld van de verse aardbeien, maar ook van het aangeboden aardbeienijsje. Voor Femke was dat in ieder geval het hoogtepunt van het bezoek!
Friesland
Fryske Strawberries in Berlikum vertegenwoordigde de provincie Friesland tijdens Kom in de Kas. En dat deden ze niet voor niets. Gerrit Runia, assistent-bedrijfsleider bij Fryske Strawberries schat het aantal bezoekers op 3500 à 4000, verdeeld over twee dagen. “We kunnen echt wel weer spreken van een groot succes.”
Handwerk
De bezoekers reageerden erg positief. Consumenten denken wel een idee te hebben van hoe dat gaat in een kas. Toch zijn ze erg verbaasd als ze zien wat er allemaal bij komt kijken, bij een aardbeienteelt.” Vooral de hoeveelheid handwerk vond men verrassend. “Tegenwoordig denkt men al gauw dat alles geautomatiseerd is. Maar dat de aardbeien nog een voor een met de hand worden geplukt en alle bloemtrossen handmatig worden doorgehaald, was voor veel mensen een openbaring.”
Vierde keer
Ook de komkommerkas van het bedrijf was te bezoeken. Met een treintje werden ze daarnaartoe gebracht, hetgeen altijd een succes is. “Daar konden ze zien hoe onze producten verpakt worden.” Maar ook het springkussen en de streekmarkt werden gewaardeerd. “Dit was de derde keer dat we meededen aan Kom in de Kas. Het was wederom hartstikke leuk. Wat ons betreft komt er ooit weer een vierde keer.”
Tekst: Andrea Disco
Beeld: Fryske Strawberries, Greenport Gelderland, Andrea Disco